Warszawa

 Kino na boku
 ul. Vincenta van Gogha 1

 13.04.2019

 19:00
 

Wiosenny koncert znanych przebojów mistrza Krzesimira składał się będzie z piosenek które pisał w przeszłości namiętnie np. do filmów, seriali telewizyjnych i na… festiwale. Będzie również w tym koncercie miejsce na tematy jazzowe które Krzesimir pisał dla swojej grupy String Connection.

Podczas wydarzenia Quartet w składzie: Krzesimir Dębski, oraz MAP w składzie: Marcin Wądłowski (gitara), Piotr Lemańczyk (bas), Adam Czerwiński (perkusja) zagrają sporą część materiału z płyty pt. „Grooveoberek”. Płyta jako absolutna nowinka będzie do kupienia po koncercie wraz z autografem Mistrza i jego wspaniałych muzyków.

Krzesimir Dębski (*1953) – kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny. Twórca muzyki poważnej i współczesnej (120 utworów symfonicznych i kameralnych, m.in.: 2 symfonie, opery, 4 oratoria, utwory religijne, 15 koncertów instrumentalnych), a także teatralnej (ponad 40 premier), eksperymentalnej i filmowej (100 filmów fabularnych m.in.: „Ogniem i Mieczem”, „W Pustyni i w Puszczy”, „Tam i z Powrotem”, „Stara Baś”, „1920 Bitwa Warszawska”) oraz seriali telewizyjnych. Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.

Lider i solista koncertującego od 1980 roku na całym świecie jazzowego zespołu String Connection. Wykładowca na letnich kursach muzycznych, m.in. w: Ankarze, Darmstadt, San Diego, Los Angeles, Miami i w Vallenci (California).

Wielokrotny laureat nagród, mi.in., I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983), nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985) oraz wielu nagród w konkursach radiowych, płytowych i kompozytorskich.

Zdobywca Fryderyka w kategorii „Kompozytor Roku”, nagrody Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award” za muzykę do filmu „Ogniem i Mieczem” oraz nagrody za muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos. Uczestnik światowych festiwali takich jak m.in. Jazz Jamboree 80’ oraz New Jazz Meeting w Baden-Baden.

Piotr Lemańczyk: uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt. Jest laureatem konkursów jazzowych, członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym Europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategorii Jazzowy Album Roku. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu Kartuzy Jazz Band Day’s.

Marcin Wądołowski – Gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów i tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą, Krystyną Stańko, Wojciechem Staroniewiczem, Krzesimirem Dębskim, Adamem Czerwińskim, Piotrem Lemańczykiem. Członek formacji , Elec-tri-city , Quartado oraz MAP. Albumy: Git Majonez (2011), Blue Night Session (2014), „My Guitar Therapy” (2015) , „Standards” (2016) oraz „Preludes for guitar”.

Adam Czerwiński- perkusista, kompozytor, aranżer, twórca autorskiej płyty pt. „Hollywood Album”.. Swoją edukację jazzową rozpoczyna w Big Bandzie Gdańsk; prowadzonego przez Jerzego Partykę. Płyta „Lonsome Dancer”, którą nagrywa z Wojtkiem Niedzielą, Lorą Szafran i Piotrem Wojtasikiem zostaje okrzyknięta przez czytelników Jazz Forum płytą roku. Przełomowym momentem w karierze Muzyka jest nawiązanie współpracy z Jarosławem Śmietaną, czego efektem jest stworzenie przez 23 lata wielu mistrzowskich projektów muzycznych, tj.: „Speak Easy”, „Art. Farmer Plays Standards”, „African Lake”, „A story of Polish Jazz” czy „Polish Standards”. Na swym koncie ma także współpracę z czołówką polskiego jazzu: Zbigniewem Namysłowskim, Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, a także z największymi gwiazdami światowego jazzu. Adam Czerwiński jest również aktywny na polu edukacji jazzowej. Adam jest również pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu Jazz w lesie. Ostatnie lata, to okres współpracy z wybitną gwiazdą, skrzypkiem Nigelem Kennedym. Adam uczestniczy w kilku projektach kierowanych przez tego wirtuoza.

Patronem medialnym wydarzenia, jak i całego cyklu Białołęckie Wieczory Jazzowe został JazzPress.

CZYTAJ WIĘCEJ