Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Festiwal Latino

Wyjątkowo gorąco zapowiada się finał festiwalu. Na scenie zagości meksykański zespół "Mariachi. Los amigos". Usłyszeć będzie można takie przeboje, jak "La cucaracha" czy "La bamba". Ale to nie koniec atrakcji! Koncertowi towarzyszyć będzie bowiem pokaz meksykańskich tańców ludowych w wykonaniu grupy Monarka Mex Folk. Będzie energicznie i autentycznie.
Projekt Festiwal Latino na Białołęce współfinansuje m.st.Warszawa.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu "Zrealizuj swój pomysł w BOK-u".

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 października 19:00 Warszawa, Kino na boku

Jazz Band Młynarski-Masecki „Płyta z zadrą w sercu” Białołęckie Wieczory Jazzowe

Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. Artyści niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.
Podczas październikowego koncertu białołęcka publiczność usłyszy materiał z „Płyty z zadrą sercu”. To tytuł jednej z piosenek jednego z największych polskich tekściarzy XX wieku - Mariana Hemara. Tym razem Marcin i Janek postanowili pójść o krok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze. Do podstawowego składu, który liczył 7 osób, dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. W ten sposób powstał 17-sto osobowy zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie. Na płycie znajdą się utwory głównie z przełomu lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Wszystkie to szlagiery polskie, dobrze znane w dawnych czasach, dziś nieco zapomniane. Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie, postanowili stworzyć świat, w którym II Wojna Światowa nie miała miejsca, a jazzbandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i grają czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
18 października 19:00 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
KUP BILET

Koncert Joszko Brody

50% widowni, wstęp wolny - obowiązują zapisy
-zapisy w kasach (mailowe, telefoniczne i osobiste)

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
03 października 19:00 Warszawa, Kino na boku

Monika Borzym - Radiohedonistycznie Białołęckie Wieczory Jazzowe

W ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych na scenie BOK zaprezentuje się Monika Borzym, jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia. Wokalistka urodziła się w 1990 roku, a na swoim koncie ma już pięć solowych płyt. W 2018 roku ukazała się płyta „RADIOHEDONISTYCZNIE – LIVE in WYTWÓRNIA”. Materiał z tego krążka zostanie zaprezentowany białołęckiej publiczności. Kto kocha Radiohead, kto ceni twórczość Moniki Borzym ten z pewnością pokocha tę płytę. Utwory Thoma Yorka i Johna Greenwooda zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka - jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, zdobywcę Fryderyków i trójkowych Mateuszy. Zaśpiewane przejmująco przez wielką fankę Radiohead - Monikę Borzym. Ze współpracy tej dwójki mogło wyniknąć tylko coś spektakularnego i na najwyższym poziomie - taki właśnie jest album RADIOHEADYCZNIE. Dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zostało zaaranżowanych przez Nikolę na dość nietypowy skład muzyczny: 3 waltornie, klarnet basowy, violi da gamba i jazzowe Trio Stryjo.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
22 listopada 19:00 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
KUP BILET

Warsztaty Joszko Brody

50% widowni, wstęp wolny - obowiązują zapisy
-zapisy w kasach (mailowe, telefoniczne i osobiste)

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
03 października 17:00 Warszawa, Kino na boku